Schneider Electric LC1D80U7
Part No.:
LC1D80U7
Datasheet:
LC1D80U7.pdf
Description:
3P CONT 80A AC3 37KW 1NO 1NC 240
Shipping
LC1D80U7 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
80 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
204 VAC
Must Release Voltage:
72 VAC