Schneider Electric LC1D65AFE7
Part No.:
LC1D65AFE7
Datasheet:
LC1D65AFE7.pdf
Description:
TESYS 3P EVLK CTR 65A 30KW AC3 1
Shipping
LC1D65AFE7 Specifications
Coil Voltage:
115VAC
Contact Rating (Current):
65 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
92 VAC
Must Release Voltage:
34.5 VAC