Schneider Electric LC1D50AU7
Part No.:
LC1D50AU7
Datasheet:
LC1D50AU7.pdf
Description:
TESYS 3P EVLK CTR 50A 22KW AC3 2
Shipping
LC1D50AU7 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
50 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
192 VAC
Must Release Voltage:
72 VAC