Schneider Electric LC1D50AG7
Part No.:
LC1D50AG7
Datasheet:
LC1D50AG7.pdf
Description:
TESYS 3P EVLK CTR 50A 22KW AC3 1
Shipping
LC1D50AG7 Specifications
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
120VAC
Contact Rating (Current):
25 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
102 VAC
Must Release Voltage:
36 VAC