Schneider Electric LC1D32U7
Part No.:
LC1D32U7
Datasheet:
LC1D32U7.pdf
Description:
TESYS3P CTR32A AC3 15KW1NO1NC240
Shipping
LC1D32U7 Specifications
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
32 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
204 VAC
Must Release Voltage:
72 VAC