Schneider Electric LC1D32BD
Part No.:
LC1D32BD
Datasheet:
LC1D32BD.pdf
Description:
TESYS3P CTR32A AC3 15KW1NO1NC 24
Shipping
LC1D32BD Specifications
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
32 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
16.8 VDC
Must Release Voltage:
2.4 VDC