Schneider Electric LC1D25U7
Part No.:
LC1D25U7
Datasheet:
LC1D25U7.pdf
Shipping
LC1D25U7 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Rating (Current):
25 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
204 VAC
Must Release Voltage:
72 VAC