NKK Switches LB02KW01-12-GJ
Part No.:
LB02KW01-12-GJ
Datasheet:
LB02KW01-12-GJ.pdf
Description:
INCAND PANEL INDICATOR BLUE 12V
Shipping
LB02KW01-12-GJ Specifications
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Blue
Ratings:
Vf (Typ), If (Max)
Voltage:
12V
Current:
60mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.87" (22.10mm)
Lens Size:
19.00mm Dia
Lens Style:
Round with Flat Top
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)