NKK Switches LB01KW01-12-JF
Part No.:
LB01KW01-12-JF
Datasheet:
LB01KW01-12-JF.pdf
Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Shipping
LB01KW01-12-JF Specifications
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Green
Voltage:
12V
Current:
60mA
Panel Cutout Dimensions:
0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm)
Lens Size:
13.20mm
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)