Littelfuse Inc. LA30QS1754
Part No.:
LA30QS1754
Datasheet:
LA30QS1754.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 175A 300VAC/VDC
Shipping
LA30QS1754 Specifications
Current Rating (Amps):
175A
Voltage Rating - AC:
300 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
1.220" Dia x 1.630" L (31.00mm x 41.40mm)