Littelfuse Inc. LA30QS1504
Part No.:
LA30QS1504
Datasheet:
LA30QS1504.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 150A 300VAC/VDC
Shipping
LA30QS1504 Specifications
Current Rating (Amps):
150A
Voltage Rating - AC:
300 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
1.220" Dia x 1.630" L (31.00mm x 41.40mm)