Littelfuse Inc. LA30QS1254
Part No.:
LA30QS1254
Datasheet:
LA30QS1254.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 125A 300VAC/VDC
Shipping
LA30QS1254 Specifications
Current Rating (Amps):
125A
Voltage Rating - AC:
300 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
1.220" Dia x 1.630" L (31.00mm x 41.40mm)