Littelfuse Inc. LA15QS72
Part No.:
LA15QS72
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
LA15QS72.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 7A 150VAC/VDC 5AG
Shipping
LA15QS72 Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Mounting Type:
Requires Holder
Current Rating (Amps):
7A
Voltage Rating - AC:
150 VAC
Voltage Rating - DC:
150 VDC
Size / Dimension:
0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm)