Littelfuse Inc. LA15QS6004
Part No.:
LA15QS6004
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
LA15QS6004.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 600A 150VAC/VDC
Shipping
LA15QS6004 Specifications
Package / Case:
Mounting Type:
Bolt Mount
Current Rating (Amps):
600A
Voltage Rating - AC:
150 VAC
Voltage Rating - DC:
150 VDC
Size / Dimension:
1.500" Dia x 1.252" L (38.10mm x 31.80mm)