Littelfuse Inc. LA15QS4504
Part No.:
LA15QS4504
Datasheet:
LA15QS4504.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 450A 150VAC/VDC
Shipping
LA15QS4504 Specifications
Series:
POWR-GARD® LA15QS
Current Rating (Amps):
450A
Voltage Rating - AC:
150 VAC
Voltage Rating - DC:
150 VDC
Size / Dimension:
1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm)