Littelfuse Inc. LA100P6004
Part No.:
LA100P6004
Datasheet:
LA100P6004.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 600A 1KVAC/750VDC
Shipping
LA100P6004 Specifications
Current Rating (Amps):
600A
Voltage Rating - DC:
750 VDC
Size / Dimension:
2.500" Dia x 7.717" L (63.50mm x 196.00mm)