Littelfuse Inc. LA100P2504
Part No.:
LA100P2504
Datasheet:
LA100P2504.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 250A 1KVAC/750VDC
Shipping
LA100P2504 Specifications
Series:
POWR-GARD® LA100P
Current Rating (Amps):
250A
Voltage Rating - AC:
1 kVAC
Voltage Rating - DC:
750 VDC
Size / Dimension:
2.000" Dia x 5.709" L (50.80mm x 145.00mm)