Littelfuse Inc. LA100P2254
Part No.:
LA100P2254
Datasheet:
LA100P2254.pdf
Description:
FUSE CARTRIDGE 225A 1KVAC/750VDC
Shipping
LA100P2254 Specifications
Current Rating (Amps):
225A
Voltage Rating - DC:
750 VDC
Size / Dimension:
2.000" Dia x 5.709" L (50.80mm x 145.00mm)