Tri-Mag, LLC L6R30-300
Part No.:
L6R30-300
Datasheet:
L6R30-300.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 30V 30W
Shipping
L6R30-300 Specifications
Series:
Tri-Mag®, L6R30 (30W)
Region Utilized:
North America
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
30V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
30 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
NEMA 1-15P
Features:
Size / Dimension:
2.80" L x 1.70" W x 1.30" H (71.1mm x 43.2mm x 33.0mm)