Ohmite L25J200E
Part No.:
L25J200E
Datasheet:
L25J200E.pdf
Description:
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 25W
Shipping
L25J200E Specifications
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)