Ohmite L25J1K0E
Part No.:
L25J1K0E
Datasheet:
L25J1K0E.pdf
Description:
25W 1000 OHMS VIT 5%
Shipping
L25J1K0E Specifications
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)