Knowles Dielectric Labs L254XF3S
Part No.:
L254XF3S
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
RF Filters
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
L254XF3S.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 12.5GHZ 6SMD
Shipping
L254XF3S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
25.4GHz Center
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.6dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.220" L x 0.140" W (5.59mm x 3.56mm)
Height (Max):
0.098" (2.49mm)