Ohmite L225J500E
Part No.:
L225J500E
Datasheet:
L225J500E.pdf
Description:
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 225W
Shipping
L225J500E Specifications
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
225W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension:
1.126" Dia x 10.500" L (28.60mm x 266.70mm)