Tamura L18P025D15C
Part No.:
L18P025D15C
Manufacturer:
Tamura
Category:
Current Sensors
Package:
Module
Datasheet:
L18P025D15C.pdf
Description:
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
Shipping
L18P025D15C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tamura
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
For Measuring:
DC
Sensor Type:
Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:
25A
Number of Channels:
1
Output:
Ratiometric, Voltage
Sensitivity:
Frequency:
DC ~ 50kHz
Linearity:
±1%
Accuracy:
±1%
Voltage - Supply:
15V
Response Time:
5µs
Current - Supply (Max):
15mA
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C