Ohmite L175J200K
Part No.:
L175J200K
Datasheet:
L175J200K.pdf
Description:
175W 200000 OHMS SILICONE 5%
Shipping
L175J200K Specifications
Series:
L175
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
175W
Composition:
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
1.126" Dia x 8.500" L (28.60mm x 215.90mm)