Ohmite L175J11RE
Part No.:
L175J11RE
Datasheet:
L175J11RE.pdf
Description:
175W 11 OHMS VIT 5%
Shipping
L175J11RE Specifications
Series:
L175
Resistance:
11 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
175W
Composition:
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
1.126" Dia x 8.500" L (28.60mm x 215.90mm)