Lumileds L130-4070003000W21
Part No.:
L130-4070003000W21
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
L130-4070003000W21.pdf
Description:
LED LUXEON NEUT WHT 4000K 3030
Shipping
L130-4070003000W21 Specifications
Series:
LUXEON 3030 2D
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
111lm (Typ)
Current - Test:
120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:
152 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
240mA
Supplier Device Package:
3030
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.62mm)