Lumileds L130-2280001400005
Part No.:
L130-2280001400005
Manufacturer:
Lumileds
Category:
LED White Lighting
Package:
1206 (3014 Metric)
Datasheet:
L130-2280001400005.pdf
Description:
LED LUXEON 3014
Shipping
L130-2280001400005 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Lumileds
Series:
Package/Case:
1206 (3014 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
CCT (K):
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
Lumens/Watt @ Current - Test:
CRI (Color Rendering Index):
Current - Max:
Viewing Angle:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3014
Size / Dimension:
0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.83mm)