KEMET L1207C331MPWST
Part No.:
L1207C331MPWST
Datasheet:
L1207C331MPWST.pdf
Shipping
L1207C331MPWST Specifications
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
65 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)