KEMET L1207C150MPWST
Part No.:
L1207C150MPWST
Datasheet:
L1207C150MPWST.pdf
Shipping
L1207C150MPWST Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)