Ohmite L100J5R1
Part No.:
L100J5R1
Datasheet:
L100J5R1.pdf
Description:
100W 5.1 OHMS VIT 5%
Shipping
L100J5R1 Specifications
Series:
L100
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Composition:
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm)