Ohmite L100J3K0
Part No.:
L100J3K0
Datasheet:
L100J3K0.pdf
Description:
100W 3000 OHMS VIT 5%
Shipping
L100J3K0 Specifications
Series:
270
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Composition:
Wirewound
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm)