Ohmite L100J1K0-B
Part No.:
L100J1K0-B
Datasheet:
L100J1K0-B.pdf
Description:
100 W FIXED RES 5% BULK PACK
Shipping
L100J1K0-B Specifications
Series:
L100
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
100W
Composition:
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm)