KEMET L1007R220KPWRT
Part No.:
L1007R220KPWRT
Datasheet:
L1007R220KPWRT.pdf
Shipping
L1007R220KPWRT Specifications
Series:
L-PWR
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
175 mA
DC Resistance (DCR):
440mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
19MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)