KEMET L1007C470KPWIT
Part No.:
L1007C470KPWIT
Datasheet:
L1007C470KPWIT.pdf
Shipping
L1007C470KPWIT Specifications
Series:
L-PWI
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
165 mA
DC Resistance (DCR):
1.9Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)