Orbel Corporation L-0900CC1375-0190XC
Part No.:
L-0900CC1375-0190XC
Manufacturer:
Orbel Corporation
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
L-0900CC1375-0190XC.pdf
Description:
RF SHIELD 0.900" X 1.375" COVER
Shipping
L-0900CC1375-0190XC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orbel Corporation
Series:
LazerLoc™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.190" (4.83mm)
Length - Overall:
1.375" (34.93mm)
Width - Overall:
0.900" (22.86mm)