Diodes Incorporated KX2012A0032.768000
Part No.:
KX2012A0032.768000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
KX2012A0032.768000.pdf
Description:
CRYSTAL OSCILLATOR
Shipping
KX2012A0032.768000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
KX201
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30µA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)