Volgen + Furuno KTPS90-2437-P1
Part No.:
KTPS90-2437-P1
Datasheet:
KTPS90-2437-P1.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Shipping
KTPS90-2437-P1 Specifications
Series:
KTPS90 (90W)
Product Status:
Active
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
3.75A
Power (Watts):
90 W
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C6
Features:
Size / Dimension:
5.47" L x 2.40" W x 1.42" H (139.0mm x 61.0mm x 36.0mm)