Volgen + Furuno KTPS50-1827DT 3P
Part No.:
KTPS50-1827DT 3P
Datasheet:
KTPS50-1827DT 3P.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W
Shipping
KTPS50-1827DT 3P Specifications
Series:
KTPS50 (50W)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
18V
Current - Output (Max):
2.78A
Power (Watts):
50 W
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)