Volgen + Furuno KTPS36-0940DT 3P
Part No.:
KTPS36-0940DT 3P
Datasheet:
KTPS36-0940DT 3P.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W
Shipping
KTPS36-0940DT 3P Specifications
Series:
KTPS36 (36W)
Packaging:
Box
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
9V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)