Volgen + Furuno KTPS200-24083
Part No.:
KTPS200-24083
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
KTPS200-24083.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 199W
Shipping
KTPS200-24083 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Volgen + Furuno
Series:
KTPS200 (200W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
8.3A
Power (Watts):
199 W
No Load Power Consumption:
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
7.20" L x 3.19" W x 1.67" H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm)