Volgen + Furuno KTPS200-19105
Part No.:
KTPS200-19105
Datasheet:
KTPS200-19105.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 200W
Shipping
KTPS200-19105 Specifications
Series:
KTPS200 (200W)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
19V
Current - Output (Max):
10.5A
Power (Watts):
200 W
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Size / Dimension:
7.20" L x 3.19" W x 1.67" H (183.0mm x 81.0mm x 42.3mm)