Kacon KTB1-15003
Part No.:
KTB1-15003
Manufacturer:
Kacon
Category:
Barrier Blocks
Package:
Datasheet:
KTB1-15003.pdf
Description:
BARRIER STRIP 3P 150A 600VAC
Shipping
KTB1-15003 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Kacon
Series:
KTB1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
3
Number of Wire Entries:
6
Pitch:
Number of Rows:
2
Current Rating (Amps):
150A
Voltage Rating:
600V