KOINO KSEP2260-22
Part No.:
KSEP2260-22
Datasheet:
KSEP2260-22.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Shipping
KSEP2260-22 Specifications
Circuit:
4PST-2NO/2NC
Current Rating (Amps):
3A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.00mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C