KOINO KSEB3042C-12
Part No.:
KSEB3042C-12
Datasheet:
KSEB3042C-12.pdf
Description:
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 250V
Shipping
KSEB3042C-12 Specifications
Circuit:
3PST-2NC/1NO
Current Rating (Amps):
3A (AC)
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 30.00mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C
Illumination Voltage (Nominal):
12 VDC