TDK-Lambda KPSA10-12
Part No.:
KPSA10-12
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
KPSA10-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Shipping
KPSA10-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
KPSA (10W)
Package/Case:
4-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
Power (Watts):
10 W
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Universal Input
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
2.40" L x 1.55" W x 0.90" H (61.0mm x 39.4mm x 22.9mm)