Kelly Pneumatics, Inc. KPDO-VPM-12-25-40-V-8
Part No.:
KPDO-VPM-12-25-40-V-8
Datasheet:
KPDO-VPM-12-25-40-V-8.pdf
Description:
Solenoid Valve 12 Volt 1/8 NPT
Shipping
KPDO-VPM-12-25-40-V-8 Specifications
Orifice Diameter:
0.040" (1.00mm)
Features:
Supply Voltage 12VDC