Eaton - Electronics Division KLKE-15-AT
Part No.:
KLKE-15-AT
Datasheet:
KLKE-15-AT.pdf
Description:
FUSE EV 15A 600VAC/DC AT TERM
Shipping
KLKE-15-AT Specifications
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
600 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.469" Dia x 1.532" L (11.90mm x 38.90mm)