Eaton - Electronics Division KLKE-12-FT
Part No.:
KLKE-12-FT
Datasheet:
KLKE-12-FT.pdf
Description:
FUSE EV 12A 600VAC/DC FT TERM
Shipping
KLKE-12-FT Specifications
Current Rating (Amps):
12A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
600 VDC
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)