Littelfuse Inc. KLDR.150TXP
Part No.:
KLDR.150TXP
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
KLDR.150TXP.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 150MA 600VAC/300VDC
Shipping
KLDR.150TXP Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Current Rating (Amps):
150mA
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
300 VDC
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)